CO NAS WYRÓŻNIA?

Ortopedia w Krakowie dysponuje nowoczesną salą rehabilitacyjną i pełnym zakresem fizykoterapii, gabinetem do ćwiczeń z wykorzystaniem platformy balansowej, gabinetem terapii manualnej, hydroterapii, psychoterapii oraz terapii zajęciowej. W Dziale Rehabilitacji zatrudniamy lekarzy ze specjalnością w zakresie rehabilitacji medycznej, specjalistę fizjoterapii, magistrów fizjoterapii, a ponadto terapeutę zajęciowego i psychologa. Nasi fizjoterapeuci stale poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności uczestnicząc w kursach w zakresie metod fizjoterapeutycznych.

Home REHABILITACJA CO NAS WYRÓŻNIA?

REHABILITACJA W SCHEMACIE „JEDEN NA JEDEN”

Rehabilitacja w Krakowie w schemacie „jeden na jeden” to indywidualnie dobrany program rehabilitacyjny, w którym pacjent znajduje się pod opieką jednego terapeuty. Taki model dopuszcza możliwość prowadzenia zajęć przez innych terapeutów z zespołu tylko w razie konieczności. Dzięki temu utrzymana zostaje prywatność oraz lepsza komunikacja pomiędzy pacjentem a fizjoterapeutą, co zapewnia większy komfort całej terapii.

KOMPLEKSOWOŚĆ

Ortopedicum gwarantuje kompleksowy program rehabilitacji realizowany w jednym miejscu, co pozwala w krótkim czasie uzyskać doskonałe wyniki. Kompleksowość wyraża się również w łączeniu wielu form terapii – rozwiązując problem dysfunkcji, pracujemy na poziomie stawu, mięśni i skóry, w stosunkowo szybkim czasie optymalizując efekty leczenia.

ŚCISŁA WSPÓŁPRACA ZESPOŁU TERAPEUTYCZNEGO

Ścisła współpraca lekarza z fizjoterapeutą optymalizuje przebieg leczenia, a praca w zespole terapeutycznym, w którym jest lekarz, fizjoterapeuta i pielęgniarka pozwala szukać rozwiązania problemów na różnych poziomach i zmniejsza ryzyko powikłań.

ZAPLECZE TECHNOLOGICZNE

Specjalistyczny sprzęt umożliwia stosowanie nowoczesnych form terapii takich, jak krioterapia ciekłym azotem, terapia laserem wysokoenergetycznym, terapia falą uderzeniową, pneumatyczny masaż uciskowy, hydroterapia (kąpiele wirowe i perełkowe), wykorzystanie aparatów Redcord, platforma balansowa do diagnozy i terapii w warunkach sprzężenia zwrotnego, Kaiser Functional Movement.

AUTORSKIE PROGRAMY REHABILITACYJNE

Oferujemy autorskie programy zajęciowe m. in. „Zdrowy kręgosłup”, mający na celu profilaktykę oraz leczenie zespołów bólowych kręgosłupa, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci oraz zajęcia „Żyję zdrowo – jestem zdrowy”.

PROFESJONALNE DORADZTWO

W ramach rehabilitacji w Krakowie służymy pomocą w doborze odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego oraz sprzętu pomocniczego do zastosowania w codziennych czynnościach, a wszystkie niezbędne informacje są do uzyskania również w Poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej.