BARIATRIA

Z myślą o pacjentach bariatrycznych Szpital Ortopedicum w Krakowie poszerzył ofertę zabiegową.

Home BARIATRIA

Od kwietnia 2022 r. przeprowadzamy w naszym szpitalu laparoskopowe zabiegi resekcji rękawowej żołądka.

Od kwietnia 2022 r. przeprowadzamy w naszym szpitalu laparoskopowe zabiegi resekcji rękawowej żołądka.

 

Rękawowa, inaczej mankietowa resekcja żołądka, tzw. sleeve jest jedną z nowszych metod chirurgicznego leczenia otyłości, tj. chirurgii bariatrycznej.

 

Zabieg polega na usunięciu 2/3 bocznej i dolnej części żołądka, który zmienia kształt żołądka w wąski rękaw. Pojemność żołądka zmniejsza się w ten sposób o ok. 90 procent, a tempo przesuwania treści pokarmowej przez żołądek zwiększa się. Bardzo ważne jest również to, że wydzielanie greliny (hormonu głodu) jest dzięki zabiegowi znacznie mniejsze. Hormon ten produkowany jest w tej części żołądka, która w trakcie operacji zostaje usunięta.

 

Zabieg resekcji rękawowej żołądka jest wskazany dla tych pacjentów, u których wskaźnik masy ciała /Body Mass Index/ przekracza wartość 35.

Zabiegi z obszaru chirurgii bariatrycznej przeprowadza w Szpitalu Ortopedicum dr n. med. Zbigniew Plewa.

Osoby zainteresowane leczeniem otyłości w Szpitalu Ortopedicum prosimy o kontakt pod adresem mailowym: bariatria@ortopedicum.pl

Dr n. med. Zbigniew Plewa- specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

 

Lekarz medycyny estetycznej, szkoleniowiec, specjalista chirurg z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Ukończył studia w 1994 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny.

W 1998 roku po złożeniu egzaminu specjalizacyjnego (Zarząd Wojskowej Służby Zdrowia – MON) otrzymał tytuł specjalisty I stopnia z chirurgii ogólnej. Kilka lat później, w 2002 roku, uzyskał specjalizację II stopnia z tej dziedziny. Rok później złożył egzamin, po którym stał się dyplomowanym chirurgiem onkologicznym II stopnia. Jest członkiem Wojskowej Izby Lekarskiej w Warszawie.