Zabiegi komercyjne

Szpital Ortopedicum

Home STREFA PACJENTA USŁUGI MEDYCZNE KOMERCYJNE

Skorzystaj z opieki komercyjnej w Szpitalu Ortopedicum -
zaopiekujemy się Tobą!

W ramach opieki komercyjnej oferujemy Państwu świadczenia zdrowotne w obszarze ortopedycznych zabiegów chirurgicznych, poradni ortopedycznej i rehabilitacji.

ODDZIAŁ ORTOPEDYCZNY

zabiegi operacyjne

PORADNIA ORTOPEDYCZNA

porady lekarza specjalisty w zakresie ortopedii i traumatologii dzieci i dorosłych oraz neurochirurgii, porady lekarza specjalisty w zakresie rehabilitacji

REHABILITACJA

zabiegi fizjoterapeutyczne, terapia zajęciowa, psychoterapia, ambulatoryjne turnusy rehabilitacyjne, stacjonarne turnusy rehabilitacyjne poza oddziałem szpitalnym

Poczucie bezpieczeństwa i zaufanie pacjentów

Nasi komercyjni pacjenci mogą korzystać z nowoczesnej diagnostyki, najnowszych technologii, komfortowych warunków leczenia oraz doświadczenia i wiedzy specjalistów ortopedów i fizjoterapeutów. Kierujemy się przy tym dewizą, że troska i czas poświęcony pacjentom to wartość, która powraca do nas w postaci ich zaufania, poczucia bezpieczeństwa i spokoju.

Szybko, skutecznie i w jednym miejscu

Cały proces leczenia komercyjnego w Ortopedicum – począwszy od diagnostyki, poprzez zabieg operacyjny, aż po rehabilitację – przebiega w tym samym miejscu. Pacjent pozostaje pod opieką jednego lekarza, który konsultuje pacjenta, jest obecny w czasie operacji oraz towarzyszy pacjentowi w procesie rehabilitacji.

Pacjent pod troskliwą opieką

W gąszczu biurokratycznych formalności przed zabiegiem pacjent komercyjny może liczyć  na kompleksową i skoordynowaną pomoc indywidualnego opiekuna pacjenta. Opiekun zajmie się kwestiami organizacyjnymi, jest przewodnikiem pacjenta podczas jego pobytu w szpitalu.

Komfort i wysokie standardy

Podczas hospitalizacji pacjent komercyjny przebywa w wygodnym i estetycznym, najczęściej jednoosobowym pokoju w pełni klimatyzowanym. Pokój posiada łazienkę z prysznicem, dostęp do TV i szerokopasmowego internetu oraz indywidualnych systemów przywoławczych.

Szpital Ortopedicum zapewnia swoim pacjentom trzy posiłki dziennie, opracowane przez dietetyka, zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami żywienia. Pacjenci, którzy wymagają indywidualnej diety, otrzymają posiłki uwzględniające zalecenia lekarza prowadzącego.

Porządek i higiena to kwestie niezwykle ważne w naszym szpitalu, dlatego ze szczególną starannością kadra medyczna oraz personel pomocniczy dbają o czystość wszystkich pomieszczeń szpitalnych.

Przebieg leczenia operacyjnego pacjenta komercyjnego:

1. Wizyta kwalifikacyjna
blank image

-

Wizyta kwalifikacyjna

Na wizytę kwalifikacyjną w szpitalu Ortopedicum można umówić się dzwoniąc pod numer rejestracji w szpitalu Ortopedicum:

+48 12 425 38 51

Podczas konsultacji lekarz informuje pacjenta o metodach i przebiegu leczenia, względnie hospitalizacji i wyznacza termin zabiegu operacyjnego.

2. Rozmowaz opiekunem pacjenta komercyjnego
blank image

-

Rozmowa z opiekunem pacjenta komercyjnego

Po konsultacji z lekarzem prowadzącym do pacjenta zgłosi się opiekun w celu ustalenia dalszego postępowania w związku z planowanym zabiegiem i hospitalizacją. Opiekun przekaże pacjentowi listę wymaganych przed operacją badań oraz wszelkie wskazówki, także dotyczące udziału pacjenta w przygotowanym przez Ortopedicum instruktażu online w ramach Akademii Pacjenta.  Opiekun umówi dla pacjenta wizytę u anestezjologa.

Dokumenty do pobrania:

Wykaz badań do zabiegów operacyjnych

Ankieta anestezjologiczna

Wywiad epidemiologiczny

3. Ponowny kontakt z koordynatorem
blank image

-

Ponowny kontakt z koordynatorem

Przed spotkaniem z anestezjologiem kontakt z pacjentem ponownie podejmie opiekun, który upewni się, czy pacjent wykonał wszystkie konieczne badania i odbył wymagane konsultacje. Opiekun przekaże pacjentowi formularz świadomej zgody na zabieg operacyjny.

4. Spotkanie z anestezjologiem
blank image

-

Spotkanie z anestezjologiem

Przed planowanym zabiegiem operacyjnym odbędzie się konsultacja anestezjologiczna, która ma na celu kwalifikację pacjenta do znieczulenia. Na wizytę należy przygotować: wypełnioną ankietę anestezjologiczną, dokumentację dotyczącą przebytych chorób, zabiegów operacyjnych, przyjmowanych leków, aktualne wyniki badań diagnostycznych i konsultacji (zgodnie z wykazem badań). Anestezjolog zapozna się z dokumentacją pacjenta, zbierze szczegółowy wywiad na temat zdrowia pacjenta i przeprowadzi rozmowę o proponowanym znieczuleniu.

5. Rozmowa z opiekunem pacjenta komercyjnego
blank image

-

Rozmowa z opiekunem pacjenta komercyjnego

Opiekun skontaktuje się z pacjentem w celu potwierdzenia godziny przybycia do szpitala oraz wyjaśni pacjentowi zasady płatności, warunki przyjęcia i pobytu w szpitalu Ortopedicum. Opiekun jest przewodnikiem pacjenta podczas jego hospitalizacji.

6. Rehabilitacja pooperacyjna
blank image

-

Rehabilitacja pooperacyjna

W procesie rehabilitacji pooperacyjnej fizjoterapeuta pracuje z pacjentem indywidualnie.

Po wypisie ze szpitala pacjent może skorzystać z jednej bezpłatnej wizyty kontrolnej.

 

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Zespół Szpitala Ortopedicum