Nasz zespół

KRAKOWSKIE CENTRUM LECZENIA OTYŁOŚCI w Szpitalu Ortopedicum w Krakowie

Poznaj Zespół Krakowskiego Centrum Leczenia Otyłości

dr n. o zdrowiu Bożena Latała

specjalista fizjoterapii, kierownik Działu Rehabilitacji

 

Wykształcenie:

– Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunek – Rehabilitacja ruchowa,

– Tytuł specjalisty w dziedzinie Fizjoterapii,

– Absolwent Akademii Osteopatii

 

Kursy:

– Terapia manualna wg standardów IFOMPT (EB, E II, K I, K II, E III, EM, K III, K IV, KM),
– Anatomy Trains dla terapeutów manualnych,
– Traumatologia sportowa, moduły I-IV,
– Medycyna Ortopedyczna wg dr. James’a Cyriax’a, moduł I,
– Terapia manualna połączona z ruchem wg Briana Mulligana, moduł A, B,
– Leczenie i diagnozowanie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą McKenziego, moduły A-E – tytuł Dyplomowanego Terapeuty metody McKenziego,
– PNF podstawowy, rozwijający – tytuł Dyplomowanego Terapeuty metody PNF,
– PNF w wodzie,
– Kinesiotaping, moduł I, II,
– Fizjoterapia chorych z chorobami układu krążenia,
– Współczesne kierunki protezowania i aparatownia kończyn górnych, dolnych, tułowia,
– Podstawy fizjoterapii w neurorehabilitacji.
– Opieka geriatryczna
– Fizjoterapia u dzieci ryzyka
– Promocja zdrowia

dr nauk med. Krzysztof Wójcik

specjalista chorób wewnętrznych,

posiada specjalizację z immunologii klinicznej.

 

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz kierunku Biotechnologia na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.

Od 2009 r. zawodowo związany z II Katedrą Chorób Wewnętrznych CM UJ. Pracuje jako starszy asystent w Oddziale Klinicznym Kliniki Alergii i Immunologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz jako adiunkt w II Katedrze Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

W 2015 r. uzyskał stopień doktora. Rozprawa: „Wpływ związków wykazujących powinowactwo do DNA na wiązanie histonów do kwasu deoksyrybonukleinowego oraz strukturę chromatyny i jądra żywych komórek ludzkich” została wyróżniona przez Radę Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

W swojej pracy – poza leczeniem schorzeń internistycznych – zajmuje się pacjentami i leczeniem zakrzepicy żył/zatorowości płucnej.
Należy do Towarzystwa Internistów Polskich (TIP) oraz European Vasculitis Society (EUVAS).

mgr Anna Załubska

Obecnie doktorantka na Wydziale Technologii Żywności UR Kraków.

 

Interesują ją szczególnie nowoczesne metody kształcenia w edukacji zdrowotnej, psychodietetyka i najnowsze trendy w żywieniu. Do jej głównych zainteresowań zdrowotnych należny zgłębianie zagadnień związanych z nutraceutykami pomocnymi w chorobie nowotworowej.

 

Dietetyk, promotorka zdrowego stylu życia. Wykładowca Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej, gdzie prowadzi zajęcia na kierunkach Dietetyka Kliniczna oraz Dietetyka sportowa. Współpracuje z krakowskim Centrum Psychoonkologii Unicorn, gdzie zajmuje się edukacją pacjentów onkologicznych i wsparciem podczas leczenia.

 

Prowadzi również własny gabinet. Doktorantka na Wydziale Technologii Żywności UR Kraków. Interesują ją szczególnie nowoczesne metody kształcenia w edukacji zdrowotnej, psychodietetyka i najnowsze trendy w żywieniu. Autorka licznych artykułów i publikacji dostępnych na łamach lokalnych gazet i czasopism naukowych.

 

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach. Interesują ją szczególnie nowoczesne metody prowadzenia pacjenta, nutrigenomika, alergie i nietolerancje pokarmowe, wpływ mikroflory jelitowej na zdrowe człowieka i najnowsze trendy w żywieniu. Do pacjentów podchodzi indywidualnie.

 

Z biegam czasu podczas pracy z pacjentem najważniejsze stało się promowanie idei świadomego odżywiania oraz w jaki sposób to, co jemy, ma wpływ na zdrowie, wygląd i codzienne samopoczucie.

dr nauk hum. Artur Sobczyk

Absolwent psychologii i etnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk humanistycznych.

 

Pracował w Szpitalu Uniwersyteckim, ośrodku leczenia uzależnień oraz w placówkach opieki społecznej. Obecnie pracuje jako psycholog w Szpitalu Św. Rafała. W pracy zawodowej zajmuje się diagnozą kliniczną, diagnozą i rehabilitacją neuropsychologiczną, psychoedukacją i kształtowaniem zachowań prozdrowotnych, pracą z osobami uzależnionymi.

Dr n. med. Zbigniew Plewa

specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, chirurgia bariatryczna

 

Lekarz medycyny estetycznej, szkoleniowiec, specjalista chirurg z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Ukończył studia w 1994 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny.

 

W 1998 roku po złożeniu egzaminu specjalizacyjnego (Zarząd Wojskowej Służby Zdrowia – MON) otrzymał tytuł specjalisty I stopnia z chirurgii ogólnej. Kilka lat później, w 2002 roku, uzyskał specjalizację II stopnia z tej dziedziny. Rok później złożył egzamin, po którym stał się dyplomowanym chirurgiem onkologicznym II stopnia. Jest członkiem Wojskowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Zapraszamy na konsultacje, umów się już dzisiaj!

Krakowskie Centrum Leczenia Otyłości
Ortopedicum sp. z o.o.
ul. Koło Strzelnicy 3, 30-219 Kraków
tel. +48 12 425 38 51
tel. +48 12 370 87 55
Tel. kom. +48 784 659 614