Team

Home Team Lek. med. Tomasz Tytuła

Lek. med. Tomasz Tytuła

specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Absolwent Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2007 r.), szkolenie specjalizacyjne odbywał w Klinicznym Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Praktyczne doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w powyższym oddziale, w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem, jak również w licznych Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych.
Obecnie pracuje w Szpitalu Ortopedicum w Krakowie /ul. Koło Strzelnicy 3/, gdzie wykonuje zabiegi operacyjne oraz konsultacje ortopedyczne.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.
Posiada certyfikaty: AO Trauma Course, diagnostyki ultrasonograficznej narządu ruchu z elementami reumatologii, certyfikat GPS – posiada doświadczenie w terapii osoczem bogatopłytkowym (PRP) i kwasem hialuronowym.
Regularnie uczestniczy w szkoleniach, kongresach i zjazdach, poszerzając swoją wiedzę i umiejętności.
Posiada doświadczenie w traumatologii narządu ruchu.
Główne zainteresowania zawodowe T. Tytuły związane są z diagnostyką, leczeniem zachowawczym i operacyjnym dysfunkcji stawów: biodrowego, kolanowego i barkowego, w tym endoprotezopalstyki, jak i technik artroskopowych.
W codziennej pracy kładzie duży nacisk na informowanie pacjenta o istocie schorzenia i dokładnie wyjaśnia proces leczenia.