Team

Home Team lek med. Piotr Chomicki-Bindas

Lek. med. Piotr Chomicki-Bindas, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu,

absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który ukończył w 2000 r. Doświadczenie zawodowe zdobywał w uznanych krajowych placówkach medycznych m.in. w latach 2001-2007 w Carolina Medical Center w Warszawie, w latach 2007-2010 w Klinice Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii CMKP w Otwocku, a także szkoląc się podczas licznych kursów i staży zagranicznych. Od 2010 r. do chwili obecnej pracuje w krakowskim Szpitalu Ortopedicum.

W swojej pracy zawodowej łączy pasję chirurgiczną z aktywnościami dydaktycznymi i  zamiłowaniem do sportu. Od początku swojej pracy zawodowej jest blisko związany ze sportem,  m.in. jako lekarz Kadry Narodowej Polskiego Związku Pływackiego w latach 2005-2007, w latach 2005-2006 był członkiem Zarządu Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Prowadzi szkolenia dla ortopedów z zakresu chirurgii stopy i stawu skokowego, szkolenia dla fizjoterapeutów i lekarzy innych specjalności np. lekarzy rodzinnych z zakresu schorzeń kończyny dolnej. Jako pierwszy polski ortopeda został członkiem europejskiego towarzystwa chirurgii małoinwazyjnej stopy GRECMIP. Zaangażowany w prace Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowego PFAS od początków jego istnienia, w latach 2013-2016 jako członek Komitetu Naukowego, a od 2016 r. jako członek Zarządu Towarzystwa. Jest również aktywnym członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Artroskopii, Chirurgii Kolana i Medycyny Sportowej ISAKOS.

Konsultuje pacjentów w języku polskim, angielskim i francuskim.

Lek. Piotr Chomicki-Bindas specjalizuje się w leczeniu schorzeń kończyn dolnych, w szczególności stopy, stawu skokowego i kolanowego. Przeprowadza pełen zakres zabiegów operacyjnych w obrębie stopy i stawu skokowego. W stopie zajmuje się leczeniem wrodzonych i nabytych deformacji, koryguje paluchy koślawe, deformacje palców, złożone deformacje przodostopia, metatarsalgię, zmiany zwyrodnieniowe i pourazowe stawów stępu. Jest jednym z nielicznych w Polsce chirurgów, stosujących techniki przezskórne w leczeniu schorzeń stopy, zmniejszając w ten sposób ból pooperacyjny i unikając – tam gdzie to możliwe – szpecących blizn. Prowadzi leczenie stóp płasko-koślawych, zajmuje się również leczeniem operacyjnym schorzeń stóp o podłożu neurologicznym – stopy opadającej, stopy wydrążonej, złożonych deformacji np. w przebiegu choroby Charcot-Marie-Tooth. Specjalizuje się w zabiegach artroskopowych stawu skokowego i podskokowego, lecząc zmiany pourazowe, przeprowadzając rekonstrukcje więzadeł, naprawy uszkodzeń powierzchni stawowych, lecząc uszkodzenia mięśni. W stawie kolanowym wykonuje artroskopowe  zabiegi w obrębie łąkotek, w tym uzupełnianie ich ubytków z użyciem implantów, rekonstrukcje więzadeł, naprawy chrząstki stawowej, leczenie nieprawidłowości stawu rzepkowo-udowego. Przeprowadza także osteotomie korekcyjne goleni w leczeniu zmian zwyrodnieniowych ograniczonych do jednego przedziału stawu kolanowego.