Ortopedicum

Nowoczesna ortopedia i rehabilitacja w Krakowie

Home Program – tenis ziemny

Program – tenis ziemny

Każdy zawodowy sportowiec związany jest z  całym sztabem szkoleniowym składającym się z trenera, fizjoterapeuty, lekarza, psychologa, dietetyka oraz biomechanika. Zespół ten oprócz przygotowania motorycznego i technicznego zawodnika, wprowadza programy prewencyjne, które mają za zadanie ograniczyć ryzyko kontuzji do minimum. Szpital Specjalistyczny Ortopedicum oferuje osobom trenującym zawodowo lub amatorsko tenis ziemny specjalny program prewencyjny oraz opiekę medyczną w przypadku wystąpienia urazu.

Co zawiera program?

Na pierwszym spotkaniu fizjoterapeuta sportowy oceni za pomocą platformy Biodex Balance System równowagę oraz czucie głębokie. Obiektywne testy funkcjonalne FMS oraz Kinetic Control wskażą ,,słabe ogniwo” łańcucha biokinematycznego, które może być przyczyną kontuzji czy przeciążeń. W dalszej kolejności, w zależności od indywidualnej potrzeby zawodnika zostanie wprowadzony program zawierający m.in.:
– terapię manualną,
– rozluźnianie mięśniowo-powięziowe,
– masaż, 
– taping,
– ćwiczenia funkcjonalne, ćwiczenia proprioceptywne,
– ćwiczenia na platformie Biodex Balance System,
– ćwiczenia za pomocą systemu Keiser Functional Trainer oraz Redcord System

Technika gry w tenis ziemny opiera się w dużej mierze na ruchach wykonywanych jednostronnie, co bezpośrednio wpływa na występowanie dysbalansu mięśniowego. Wprowadzając program prewencyjny, możemy zmniejszyć skutki dysbalansu, co z kolei przełoży się na poprawę postawy i wzorców ruchowych zawodnika. Właściwa praca mięśniowa niewątpliwie przełoży się również na lepszą technikę gry.

Pourazowa opieka medyczna

W razie kontuzji, szpital Ortopedicum oferuje pełen zakres diagnostyki i leczenia medycyny sportowej.  Nasza placówka posiada oddział szpitalny z blokiem operacyjnym wyposażonym w  najnowocześniejszy sprzęt. Naszym atutem jest kompleksowe i indywidualne podejście do pacjenta oraz ścisła współpraca zespołu medycznego złożonego z chirurga ortopedy, fizjoterapeuty oraz pielęgniarki. W Ortopedicum otwarte jest również Centrum Diagnostyki Obrazowej oraz sklep ze sprzętem rehabilitacyjno-ortopedycznym.