Ortopedicum

Nowoczesna ortopedia i rehabilitacja w Krakowie

Home Program dla narciarzy

Program dla narciarzy

,, Przygotuj się do sezonu zimowego!”

W ostatnich latach w Polsce wzrosło zainteresowanie sportami zimowymi, takimi jak narciarstwo zjazdowe, biegowe czy snowboard. Rozbudowana infrastruktura wokół największych ośrodków narciarskich w naszym kraju i za granicą zachęca do aktywnego wypoczynku w zimie. Również producenci sprzętu i odzieży specjalistycznej tworzą coraz nowsze i bardziej zaawansowane technologie, aby uprawianie sportu w zimie było jak najbardziej komfortowe. Mamy więc świetnie przygotowane stoki narciarskie oraz sprzęt, zapominamy natomiast o najważniejszym, czyli przygotowaniu własnego organizmu do wymagających pod wieloma względami sportów zimowych. Z tego też powodu wielu amatorów narciarstwa, czy snowboardu doznaje kontuzji podczas urlopu zamiast cieszyć się z aktywnego wypoczynku od pracy czy szkoły. Szpital Specjalistyczny Ortopedicum wychodzi naprzeciw temu problemowi, oferując specjalistyczne przygotowanie do sezonu narciarskiego pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty, co zminimalizuje ryzyko urazu.

Oferta kierowana jest do:

– miłośników narciarstwa zjazdowego, biegowego oraz snowboardu,
– osób po urazach i operacjach, które obawiają się powrotu na stok,
– osób planujących rozpocząć naukę jazdy na nartach, czy snowboardzie.

Pierwsza wizyta przeznaczona jest na ocenę funkcjonalną pacjenta. Fizjoterapeuta za pomocą platformy Biodex Balance System sprawdzi równowagę oraz czucie głębokie. Obiektywne testy ruchowe FMS oraz Kinetic Control wskażą ,,słabe ogniwo” w łańcuchu biokinematycznym, które może przyczynić się do wystąpienia kontuzji. Na podstawie wyników badania dla każdego pacjenta zostanie dobrany indywidualny program przygotowania do uprawniania sportów zimowych.

Co obejmuje program?

– terapię manualną
– rozluźnianie mięśniowo-powięziowe,
– trening na platformie Biodex Balance System,
– trening za pomocą systemu Redcord oraz Kaiser Functional Movement,
– specjalistyczne ćwiczenia funkcjonalne,
– ćwiczenia siły i wytrzymałości,
– trening prioprorecepcji (czucia głębokiego).

Co zrobić jeśli ulegnę kontuzji?

Szpital Ortopedicum dysponuje świetnymi fachowcami z dziedziny ortopedii i traumatologii. W Przychodni Ortopedycznej pacjent może zasięgnąć konsultacji lekarskiej, a w Centrum Diagnostyki Obrazowej wykonać badanie rezonansem magnetycznym oraz zdjęcie rentgenowskie. Ortopedicum posiada nowocześnie wyposażone sale operacyjne z oddziałem szpitalnym. Wykonujemy pełen zakres operacji w urazach kolana, stopy czy barku. Na terenie szpitala otwarty jest sklep ortopedyczny, w którym pacjent może zaopatrzyć się w niezbędną ortezę oraz sprzęt rehabilitacyjny. Naszym atutem jest integralny zespół medyczny złożony z lekarzy, fizjoterapeutów i pielęgniarek, który obejmując staranną opieką pacjenta od momentu wystąpienia urazu, w trakcie leczenia szpitalnego, czy ambulatoryjnego przywróci pacjenta do ponownego wyjścia na stok.