„Potrzeba innowacyjności nigdy nie była tak aktualna jak dziś” – rozmowa z mgr Bożeną Latałą, kierownik Działu Rehabilitacji w Szpitalu Ortopedicum w Krakowie

„Potrzeba innowacyjności nigdy nie była tak aktualna jak dziś” – o rozszerzonej ofercie rehabilitacyjnej w dobie pandemii informuje mgr Bożena Latała, kierownik Działu Rehabilitacji
w Szpitalu Ortopedicum w Krakowie

 

Jedną z zasad obowiązujących w pandemii jest zachowanie dystansu społecznego. Jak tę zasadę przełożyć na pracę fizjoterapeuty z pacjentem.

  1. Latała: Oczywiście całkowity dystans w pracy fizjoterapeuty jest niemożliwy. Terapia przebiega przecież często w bezpośrednim kontakcie: pacjent – fizjoterapeuta. Zachowujemy przy tym bezwzględnie wszystkie środki ostrożności i wykonujemy naszą pracę. Muszę jednak przyznać puttygen.biz , że potrzeba innowacyjności nigdy nie była tak aktualna jak dziś. Także i my wdrażamy nowe rozwiązania. Dla pacjentów, którzy w dobie pandemii preferują pozostanie w domu, zaproponowaliśmy jakiś czas temu bardzo wygodną i bezpieczną fizjoterapię w miejscu zamieszkania pacjenta. To nie wszystko… Stworzyliśmy również propozycję zajęć online w kilku wariantach.

Dla osób, które borykają się z dolegliwościami kręgosłupa, mamy ofertę cotygodniowych zajęć rehabilitacyjnych online Profilaktyka chorób kręgosłupa w małych grupach. Oczywiście indywidualna terapia zdalna też jest możliwa w każdym wariancie.

 

Dolegliwości kręgosłupa to – zdaje się – największa bolączka dzisiejszych czasów?    

  1. Latała: Wiele osób ma z tym problem. Ból kręgosłupa występuje najczęściej u osób wykonujących pozornie najlżejszą, bo siedzącą pracę. Szczególnie narażeni na dolegliwości mięśniowo-szkieletowe są osoby pracujące w systemie zdalnym. Podczas naszych cotygodniowych zajęć wspólnie i w dobrej atmosferze, pod dyktando doświadczonego fizjoterapeuty pacjenci wykonują ćwiczenia, mogą skonsultować swoje dolegliwości i finalnie czują się znacznie lepiej.

 

Mówiła Pani o kilku wariantach zajęć online w Ortopedicum?

  1. Latała: Owszem. Z myślą o pacjentach po przebytej infekcji covid-19, ale nie wyłącznie dla tych osób, prowadzimy cotygodniową gimnastykę oddechową oraz ćwiczenia poprawiające wydolność organizmu. Te ćwiczenia wzmacniają układ oddechowo-krążeniowy, relaksują i zdecydowanie poprawiają nastrój pacjentów. Kolejny wariant to nasze środowe zajęcia rehabilitacyjne dla Pacjentów po endoprotezoplastyce biodra i kolana.

 

W imieniu fizjoterapeutów Szpitala Ortopedicum chciałabym zaprosić Państwa do skorzystania z propozycji zajęć zdalnych, w których może uczestniczyć każdy z dowolnego punktu na świecie. Zachęcamy do ćwiczeń grupowych, ale także do indywidualnej rehabilitacji zdalnej. Koszt jednorazowych grupowych zajęć online /w grupie maksymalnie do 5 osób/ to 20 zł od osoby, jednorazowe zajęcia indywidualne kosztują 65 zł. Zapraszamy!

 

Bardzo dziękujemy za rozmowę!